İADE VE DEĞİŞİM

ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir.

CAYMA HAKKININ KULLANILMASI İÇİN:

1.Bu süre içinde SATICI’ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması,

2.Ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi, ambalajının bozulmamış olması

3.Ürünün hiçbir şekilde kullanılmamış olması,

4.Raketlerde grip ambalajının açılmamış olması raket grip ambalajı açılmamış olsa bile raket ile oynanmamış olması

5.Ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır.

6.Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur.

7.Bu belgelerin SATICI’ya ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir.

8.Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi masraflar satıcıya aittir. İade ürün anlaşmalı kargomuzla gönderilmesi halinde kargo ücreti tarafımıza aittir.

9.Promosyonlu olarak bir ürünün alınması koşuluyla bila bedel (ücretsiz), veya özel fiyat ile satılan ürünlerde cayma hakkı kullanılması halinde bila bedel veya özel fiyat ile satılan ürünler de alıcı tarafından iade edilecektir. İade edilmemesi halinde site satış fiyatı üzerinden fiyatlandırılır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

1.İlgili yönetmelik gereği Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle  sitede satışı yapılan kordajsız raketlerin alıcı tarafından kordajı çekilmiş olarak teslimi talep edilerek satın alınan raketlerde cayma hakkı kullanılamaz.

2.Ayrıca raket kordajı üzerine alıcının isteği üzerine yapılan ikon vb tasarım boyamaları alıcıya özel olarak hazırlanması nedeniyle bu durumda olan raketlerde de cayma hakkı kullanılamaz.

3.Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

4.Hijyenik faktörler nedeniyle risk taşıyan ürünlerin (bileklik vs. gibi) iade ve değişimleri orijinal ambalajları açıldığı takdirde gerçekleştirilememektedir.

5.Ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

6.Kampanya kapsamında satılan ürünler hiçbir suretle iade alınmamaktadır.